top of page
a2.png

Tohumları 2021 yılında atılan ve kolektif bir müzik ağının da ilk adımları olan Sound of Istanbul, İstanbul’un müzikal atmosferini yorumlamaya devam ediyor!

 

Dünyadan Sesler öncülüğünde düzenlenen “Sound of” festival serisi, faaliyet gösterdiği İstanbul, Paris ve Londra gibi şehirlerde yerel müzik ve sanat topluluklarının desteğiyle düzenlenen küresel bir festival.

 

Şehir-sanatçı ilişkisine odaklanan ve her şehre özgü müzikaliteyi araştıran festival şimdi kendi evinde İstanbul’un kültür sanat dünyasına uzun yıllardır hayat veren Babylon ile 10 Aralık’ta yeniden organize oluyor.

 

Ortadoğu tınılarını, Batı müziği ve kültürel melodilerle bir araya toplayan Selin Sümbültepe, gitar, flugelhorn gibi enstrümanlarıyla kendi atmosferlerini doğaçlama bir yaklaşımla icra eden Karma Whiff ve Mehmet Denizci, geleneksel türküleri ve bestelerini saykodelik motiflerle kendi tarzlarında yorumlayan Telli Davul ve Yara, Sadece, Haydi Söyle gibi eserleri ve son albümü Eski Dünyanın Yangını ile geniş kitlelerde karşılık bulan Kalben, Sound of Istanbul’un bu yılki lineupını oluşturuyor.

LINEUP

leaf2.png
kalben.png
  • Beyaz Spotify Simgesi

Kalben

tellidavul.png
  • Beyaz Spotify Simgesi

Telli Davul

karmawhiff-mehmetdenizci.png
  • Beyaz Spotify Simgesi

Karma Whiff & Mehmet Denizci

selin-sumbultepe.png
  • Beyaz Spotify Simgesi

Selin Sümbültepe

10 ARALIK 2023

BABYLON

a3.png
dunyadan-sesler-logo.png
babylon.png
guitar.png

BİLETLER

sax.png
biletix.png
passo.png
mobilet.png
a1.png

© 2024 All Rights Reserved by Dünyadan Sesler

We work with 💙 in Istanbul

ISTANBUL     PARIS     LONDON

  • email
bottom of page